powrót

szukaj
      Portal orzeczeń
strona główna   »  Informacje  »  Mediacje  »  A . A . A
Mediacje

Zagadnienia związane z mediatorami w sprawach karnych określa rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 07 maja 2015 r. w sprawie postępowania mediacyjnego w sprawach karnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 716). Zgodnie z paragrafem 2 wskazanego rozporządzenia, wykaz instytucji i osób uprawnionych do przeprowadzenia postępowania mediacyjnego (w sprawach karnych) prowadzi Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze.

W podobny sposób zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 maja 2001r. w sprawie postępowania mediacyjnego w sprawach nieletnich (Dz. U. Nr 56 poz. 591) regulowana jest instytucja mediatora w tego typu sprawach.

Do wykazów osób godnych zaufania uprawnionych do przeprowadzania postępowania w sprawach nieletnich i karnych zainteresowanych wpisuje Prezes Sądu Okręgowego, do którego należy złożyć stosowny wniosek o wpis (szczegółowych informacji udziela Oddział Administracyjny Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze - tel. 75 64 15 131 lub 113).

Odrębnie regulowana jest natomiast instytucja stałych mediatorów (mediatorzy w sprawach cywlinych). Zgodnie z przepisem art. 183.2 paragraf 3 kodeksu postępowania cywilnego organizacje społeczne i zawodowe mogą prowadzić listy stałych mediatorów oraz tworzyć ośrodki mediacyjne. Informacje o listach stałych mediatorów i ośrodkach mediacyjnych przekazuje się prezesowi sądu okręgowego.

Uwaga - ponieważ listy tego typu nie są prowadzone przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze - wersja umieszczona na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze pozostaje aktualna w dacie jej zamieszczenia lub przekazania informacji ze strony podmiotu zgłaszającego o ewentualnych zmianach.

Link do strony Ministerstwa Sprawiedliwości : http://ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/mediacje/

Informacje w postępowaniu mediacyjnym
W sprawach cywilnych/gospodarczych.
Informacje w postępowaniu mediacyjnym.
W sprawach karnych
Informacje w postępowaniu mediacyjnym
W sprawach nieletnich.
Informacje w postępowaniu mediacyjnym
W sprawach rodzinnych.
Lista mediatorów stałych
Mediatorzy w sprawach karnych
Mediatorzy w sprawach nieletnich
Podmiot udostępniający informacje : Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze
Osoba odpowiadająca za wpis : Agnieszka Kłaczkiewicz
Osoba, która wprowadziła informacje do podstrony BIP : Ewa Białozor
Czas wytworzenia informacji : 2012-09-19
Osoba, która aktualizowała informacje : Agnieszka Kłaczkiewicz
Data ostatniej aktualizacji : 2014-09-29
Liczba odwiedzin podstrony : 4370

 do góry

  licznik odwiedzin: 336827 strona główna    |    polityka prywatności    |    e-wokanda    |    mapa strony    |    kontakt