powrót

szukaj
      Portal orzeczeń
strona główna   »  Informacje dodatkowe  »  Archiwum Sądu  »  A . A . A
Archiwum Sądu

W archiwum Sądu przechowywana jest dokumentacja powstała w toku działalności jednostki /wydziału, oddziału, sekcji /, w której została utworzona i dzieli się na materiały archiwalne zaliczane do zaliczane do kategorii A oraz akta nie stanowiące takich materiałów, zaliczane do kategorii B.

Po upływie okresu przechowywania w sądzie akta kategorii A przekazuje się do archiwum państwowego, a kata kat. B przekazywane są do zniszczenia. Przekazanie akt do zniszczenia następuje po uzyskaniu zezwolenia archiwum państwowego.

Okresy przechowywania i warunki niszczenia akt spraw sądowych lub przekazywania ich archiwum państwowemu reguluje rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 maja 1989 r. /Dz.U. z 1989 r. nr 28, poz. 150 z późn.zm/.

W archiwum Sądu przechowywane są akta spraw zakończonych. Akta te w zależności od przyjętej kwalifikacji są przechowywane od 10 do 50 lat.

Materiały zgromadzone w archiwum udostępniane są stronom postępowania oraz innym podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów szczególnych.

Podmiot udostępniający informacje : Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze
Osoba odpowiadająca za wpis : Agnieszka Kłaczkiewicz
Osoba, która wprowadziła informacje do podstrony BIP : Krystyna Ciuła
Czas wytworzenia informacji : 2006-11-14
Osoba, która aktualizowała informacje : Ewa Białozor
Data ostatniej aktualizacji : 2009-07-01
Liczba odwiedzin podstrony : 8421

 do góry

  licznik odwiedzin: 336827 strona główna    |    polityka prywatności    |    e-wokanda    |    mapa strony    |    kontakt